Telefon Numaramız:

+90 (212) 671 80 45

Çalışma Saatleri:

09:00 - 18:00

E-posta Adresimiz

info@cahukuk.com

Sigorta ve Tazminat Hukuku

İnsanoğlunun, sosyolojik, ekonomik, kriminolojik, doğal afet gibi tehlikeler sebebi ile oluşabilecek hasar ve zarar riskine karşı, insanoğlunu maddi olarak güvence altına alan sigorta şirketleri tüm dünyada ve ülkemizde hızla büyümektedir. Buna paralel olarak sigorta ettiren ile sigortacı arasındaki uyuşmazlıklar da her geçen gün artmaktadır. Ticaret Hukuku alanı içerisinde özel bir başlık altında incelenen Sigorta Hukuku her geçen gün yeni çıkan içtihatlar ve sıklıkla değişen mevzuat sebebi ile takip edilmesi özel uzmanlık gerektiren bir daldır. Sigorta şirketlerinin uzman hukuk kadrolarına karşı sigorta ettirenin haklarını korumak ve ileri sürmek tecrübe, sıkı mevzuat ve içtihat takibi, araştırma ve azim gerektirmektedir.

Hukuk büromuz uzun yıllardan beri sigorta hukuk alanında çalışmanın getirdiği tecrübe ve mevzuat, içtihat ve yenilikleri araştıran uzman ve yetkin kadrosu ile sigorta şirketlerine karşı ciddi hukuki başarıları elde etmiştir.

Hayat Sigortasından, Karayolları Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasından, Kara Taşıtları Sigortasından (Kasko), Can ve Mal Sigortası ile Mesleki Sorumluluk Sigortalarından doğan vefat tazminatı, kasko bedel tazminatı, araç değer kaybı tazminatı, destekten yoksun kalma tazminatı gibi tüm sigorta tazminatı uyuşmazlıklarında müvekkillerin hakları, sigorta şirketlerine karşı hızlı ve etkin bir şekilde savunularak yüzde yüz başarı ile çözüme kavuşturulmaktadır.